Mekana Özel Giyinme Odası

Mekana Özel Giyinme Odası

Mekana Özel Giyinme Odası Giysi dolaplarında kullanılacak kulplar da çok önem arz etmektedir. Kulplar her şeyden önemlisi kullanılacak malzeme ile uyumu yüzde yüz çok iyi tercih edilmedir. Klasik bir dolapta modern bir kulp kullanamazsınız Koyu malzemelerde ınox yani şampanya açık renklerde ise parlak krom kulp tercih edilmelidir. Kulpların fiyatları da burada çok önem arz eder Eğer ki güzel bir fiyata satılmış ise işin hakkını vermek gerekir. Piyasada cebi , system , doğanlar , cıtırıenline , hafale gibi markalaşmış sadece kulp üreten firmalar mevcuttur. Askı borularında kesinlikle hafale firmasını öneririm Sağlam ve şık ama maalesef piyasada çok basit askı boruları kullanılmaktadır.Giysi dolaplarında , raydolap dolaplarda kullanılacak çekmecelerde son derece önemlidir. Bu konuda müşteriyi bilgilendirmek gerekir.

Eğer ki çarşaflarını koyacaksa daha geniş ve daha yüksek ortalama 25 – 30 cm yüksekliğindeki çekmeler tercih edilmelidir.Kazak , tişört çekmecelerinin yükseklikleri 20 ile 25 cm yüksekliğinde olması önerilmelidir. Mekana Özel Giyinme Odası Genelde en üst çekmece aksesuar çekmesi olarak kullanılır. Aksesuar çekmesi : Kendinize ait saat , kolye, gözlük , çorap , iç çamaşırlarınızı bu çekmede muhafaza edebilirisiniz.Yükseklik ise 12 ile 16 cm arasında yapabilirisiniz raydolap denildiğinde akla hemen kayar kapaklı dolap gelmektedir.Dolabımızda şıklıktan ziyade fonksiyonellik ön planda olmalıdır.Dolaplarımızı dengeye almak için için denge aparatı yani camar dediğimiz aparatlardan kullanır isek giysi dolabımızı dengeye almamız oldukça basit olur Teraziye almak her türlü dolaplarda çok ama çok önemlidir.

Piyasada dolap diye o kadar basit gardroplar var ki maalsef insanlarımız fiyattan dolayı tercih ediyorlar Bilmiyorlar ki astarı yüzünden pahallı olacağını Dolayısıyla alınacak yada özel olarak yaptırılacak giysi dolaplarımızda kalite ön planda olmalıdır. Mekana Özel Giyinme Odası Kayar kapaklı ray dolapların yanında asma raylı ( sistem olarak üstten çalışan sistem – İtalyan ) sistemler mevcuttur.

Asma raylı dolapların en belirgin özelliği kapağı 135 cm’e kadar yapılabilmesidir. Çok ağır olan malzemeleri rahatlıkla kaldırabilir. Mekana Özel Giyinme Odası Önden bakıldığında kapaktan başka hiçbir materyal görünmüyor Çok şık kapak modelleri oluşturulabilir. Sistem olarak kayar kapaklı sistemden daha pahalıdır. Yaklaşık olarak yüzde 20 civarında söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir