Mekana Özel Dolap

Mekana Özel Dolap

Mekana Özel dolap önden bakıldığında şık içini açtığımızda ise fonksiyonellik ön planda olmalıdır. Kayar kapakta çok farklı kapak modelleri mevcuttur. Bu tamamen müşterinin isteğine bağlı olarak değişmektedir. Kapak malzemesi olarak gövde malzemesi , ayna ( beyaz – bron z- füme ) , lake , renkli camlar , lamine cam , parlak lake gibi malzemeler kullanılmaktadır. Dekoratif olarak duvar kağıtlarını dolapların kapağında kullanabiliriz. Yazmış olduğumuz malzemeleri kendi aralarında kombine yaparak ta kullanabiliriz. Dolaplarda 25 mm , 18 mm , 30 mm kalınlıkları kullanılmaktadır.Bizler daha sağlam ve daha tok durduğundan dolayı 25 mm kalınlığı önermekteyiz.Kayar kapaklarda stop yani yavaşlatıcı olarak fren kullanılmalıdır.Kayar kapağın dışında menteşe kapak , asma raylı kapak katlanır kapak olarak kullanılan dolaplarda mevcuttur.

Mekana Özel Dolap Dar mekanlarda kayar kapak daha kullanışlı olmaktadır. Menteşe kapak genellikle çocuk odalarında daha şık olmaktadır. Nedeni ise kullanılacak renkleri kapakta uygulamak daha doğru olacaktır.Menteşe kapaklarda frenli menteşe kullanılmalıdır ki kapaklar kapandığında ses çıkartmasın Frensiz kullanıldığında kapak kapandığı zaman ses olayı oraya çıkar buda çok kötü bir sonuç elde ederiz İkiyüz santimetre yükseklikteki bir dolap için en az dört menteşe kullanılmalıdır. Bu menteşelerin iki tanesi frenli iki tanesi frensiz olmalıdır Eğer ki hepside frenli olursa kapak kapanmaz dolayısıyla frenli menteşe kapak malzemesine göre değişmektedir.kayar kapaklardaki kapak sıralanışı projeye göre değişmektedir. Üç kapaklı dolapta orta kapak ortada olmak zorundadır.

Mekana Özel Dolap Dört kapaklı dolaplarda iki kapak arkada diğer iki kapak ise önde olmak zorundadır. Mekana Özel Dolap Aranılanın kolayca bulunduğu, şık ve düzenli görünen bir gardırobu olmasını istemeyen yoktur. Mekan darlığından veya sahip olunan gardırobun yetersizliğinden dolayı çoğu zaman kıyafetlerimizi üst üste asmak durumunda kalabiliriz. Bazen de, yeterince geniş bir alana sahip olsak da, dolap içi düzeni sağlamakta zorlanırız. Kapakları açtığımızda üstümüze yığılacakmış gibi duran kutular, uçuşan kıyafetler oldukça rahatsız edicidir dolayısıyla dolap düzeni son derece önemlidir.Son zamanlarda evlerin küçük yapılması dolaplara verilen önemi daha çok arttırmıştır.dolaplarda genellikle en üst bölüm yüklük olarak kullanılmaktadır.Yüklük yerine asansör askı aparatı da kullanan insanlar vardır.Bu tamamen kişiden kişiye değişen durumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir